Kínos incidens után 26 érem a kajakos évadzárón a gödi fiataloknak

Október 5-én Dunakeszin versenyzett a Gödi SE kajak szakosztálya, ez a régiós megmérettetés egyben a szakosztály számára az év utolsó versenye is volt.

36 fiatal gödi kajakozó indult, 6 egyesületből 86 versenyzőt neveztek, vagyis a teljes mezőny közel fele gödi volt. Ez az éremtáblázaton is látszódott, 26 érmet hoztak el a Gödi SE kajak szakosztályának a versenyzői (11-9-6).

Tavaly októberben Gödön, a Sportházban volt a régiós edzői találkozó, ahol felmerült az igény, hogy a Dunakeszi verseny programját érdemes lenne az őszi edzésprogramhoz igazítani, és nem az eddig megszokott 2 km-es távon, hanem korosztálytól függően 5, 10 és 15 km-en legyenek a versenyszámok.

A verseny reggelén mindenki a gödi Sportháztól indult Dunakeszire, a verseny előtt leeveztek a gyerekek a dunakeszi strand területére (majd a verseny után vissza is eveztek Gödre). Dunakeszin a vízi adottságok is lehetővé tették azt, hogy egy 2,5 km hosszú pályát jelöljenek ki a szervezők, ami a hajózási útvonalaktól is távol volt, nem zavarta a versenyzőket.

Incidens

Sajnos egy horgász több kajakosnak is nehézséget okozott, nem tartotta tiszteletben a versenyt és a fiatal kajakosokat (volt, akinek a nyakába akadt a horgász zsinórja, más befordult a hajóval a Dunába miatta, és még az a szélsőség is megtörtént, hogy az egyik versenyzőt ólommal dobta meg a horgász).

Kicsit szeles és hűvös időjárás volt, a napot csak az eredményhirdetéskor láthatták a jelenlévők, ez azonban alapvetően nem zavarta a fiatalokat, hiszen hozzá vannak szokva a vadabb dunai körülményekhez. Egyes, kisebb létszámú korcsoportokat egyszerre indították másokkal, hogy egyrészt pörögjön a verseny, másrészt mindez motivációt adott a fiatalabbaknak, hogy a náluk 1 évvel idősebbekkel próbálják tartania a tempót, viszonylag közelebb maradni hozzájuk. A 36 gödi indulóból 26-an szereztek érmet, elégedetten fejezhették be a gödi kajakosok a 2024-es versenyszezont.

Az időjárási lehetőségektől függően

októberben még minden edzésen van dunai evezés,

azonban már a futó edzések és felmérések, kisebb versenyek is előtérbe kerülnek.

Futás

Október 13-án a SPAR maratonstaféta versenyen 9 csapat is teljesíti majd a maratoni távot (4 fős csapatokból összeállított váltók, 7 csapat a versenyzőkből, 2 a szüleikből áll majd), október 14-19. között a Régiós válogatott számára lesz összetartás a Dunavarsányi Olimpiai Edzőtáborban, ahová 9 gödi kajakos jutott be a 2024-es versenyeken elért teljesítménye alapján. Majd november 9-én következik a hagyományos Nagy Hideg-hegy futás.