Sinkó Panna egyetemi világbajnok

Egy arany- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a Montemor-o-Velhóban zajló egyetemi kajak-kenu világbajnokság csütörtöki napján. Női K-2 1000 méteren a gödi Sinkó Panna és Csépe Panna egysége nagy fölénnyel győzött.

Az ezer méteres számokról szólt a FISU Egyetemi Kajak-Kenu Világbajnokság második versenynapján hat döntőt rendeztek, amelyek során két magyar éremnek is örülhettünk.

Női K-2 1000 méteren a Team Panna, vagyis a Sinkó Panna, Csépe Panna páros magabiztos győzelmet aratott.

Az egység már az első 250 méter után közel két másodperccel vezetett az akkor még második cseh kettős előtt.

A magyar lányok a folytatásban is őrizték nagy előnyüket, mi több, növelni is tudták azt. Végül 3:50.857-es idővel értek célba az első helyen, ami több mint hat másodperccel volt jobb, mint az ezüstérmes lengyel duóé.

A nap másik magyar érmese Fodor Nicholas volt, aki harmadik lett C-1 1000 méteren – írja a szövetség honlapja.

Egyetem

Sinkó Panna egyébként a Budapesti Corvinus Egyetem gazdaság- és pénzügy- matematikai elemzés szakán kezdi meg a negyedik évet szeptembertől.