A Duna-Ipoly Nemzeti Park most a jeladója alapján rekonstruálta az állat pontos útvonalát. Mint köztudott, a Svájc jeladózott M237 számú fiatal hím farkas hosszú európai vándorlásának utolsó időszakát Magyarországon töltötte, míg Hidasnémetinél le nem lőtte egy vadász 9 éves fia. Legalábbis az apa ezt állítja.
A svájci farkas közel két hónapos időszaknak több, mint a felét a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság működési területén, azon belül is a dél-budai agglomerációban és Budapest térségében töltötte el.
Az biztosan látszik, hogy messziről kerülte az embert, nem háborgatta a háziállatokat, vadat zsákmányolt, vagy ha talált, állati tetemekből fogyasztott.
Teljesen rejtve élte ez a csúcsragadozó a napjait. Nappal általában rejtve pihent, akár egy keskeny erdősávban a beépített területek között, de egyik kedvenc napozó helye a Biatorbágyi Kő-hegy kaptárköve népszerű sziklájának közelében volt – 50-60 m-re a sárga sáv turistaúttól.
Budapest körül
Március 18-án hajnalban indult el észak felé. A Hármashatár-hegyről jutott le a Harsánylejtőre, majd onnan a Péter-hegyen át Ürömre – a városon keresztül. Onnan északról kerülve a Nagy-Kevély tömbjét, a Majdán-fennsík egyik sűrű cserjésében töltötte a nappalt. Útját éjjel folytatva a Kő-hegy felé nyugatról kerülte Pomázt és Szentendrét.
Átúszta a Dunát
Valószínűleg a várost a hegyről a Duna felé átszelő egyik vízmosás árkában tette meg ezt az átkelést. A parton ment tovább Tahitótfaluig, ahol a hídtól északra 19-én hajnalban átúszott a Szentendrei-Dunán. Átkocogott a Szentendrei-sziget észak-keleti részére és a nappalt a nagy Duna-felőli parton töltötte. Éjjel kelt át a Dunán Vác – Körtvélyes felé, a nappalt Nyulas térségében töltötte. Március 20-án éjjel a Naszálytól északra, Vác és Szendehely közigazgatási határán hagyta el az igazgatóság területét és ment át a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság területére.