Rangos versenyeken gödi aranyérmek

Az országos bajnokság után 2 hét pihenőt kaptak a gödi kajakozók, aztán jöhetett két régiós verseny Verőcén és Nőtincsen.

A Verőce Kupára 13 egyesület 105 kajakozója adta le a nevezését, közte 19 gödi fiatallal, akik 10 érmet szereztek (2-7-1).

2000 m-es távokat rendeztek, és mindenki csak egyéniben indulhatott. Ugyanakkor lehetőség nyílt felnevezni a versenyzőket, vagyis 1 évvel idősebbek között is megmérethették magukat a fiatalok.

A 8. Nőtincs Kupán, azaz a Wichmann Tamás Emlékversenyen már sokkal több résztvevő volt.

A versenyre 21 egyesület 180 versenyzője nevezett, 40 gödi kajakossal, akik kitettek magukért, mivel

23 érmet szereztek (6-11-6).

A versenyműsor bővebb volt, hiszen délelőtt 2000 méteres távokat teljesítettek, ebéd után pedig 1000 méteres és 200 méteres sprint versenyeket tartottak. Ezen kívül nemcsak egyéniben, hanem párosban is lehetett indulni

Ezen a héten azonban célegyenesbe fordul a Gödi SE Kajak-Kenu szakosztálya, hiszen augusztus 31-én következik a XXIX. Göd Kupa, amelyen a hagyományoknak megfelelően a délelőtti versenyeket követően délután amatőr, szabadidős indiánkenu-futamok kerülnek megrendezésre, amelyre a szervezők szeretettel várják az érdeklődőket, gödi családokat, baráti társaságokat.