Nincs több béna szelfi, vagy kínos Insta-fotó – Nánási Pál gödi workshopja segít

Nánási Pál látogat el Gödre és workshopot tart arról,hogyan lehet jó fotókat készíteni mobiltelefonnal.

A helyszín is kivételes, a Reki Lovarda – áll a József Attila Művelődési Ház meghívójában.

A 2×1 órás workshop szünetében és a végén az Utazó Bár kínál jégbe hűtött Proseccot a résztvevőknek.

Az esemény ára 14.900,-/fő.

A helyek korlátozott száma miatt előzetes regisztráció szükséges: ottleszek@godimuvhaz.hu.

Nánási Pál

Nánási Pál elismert magyar fotográfus, vlogger és gasztrovállalkozó, aki a professzionális fotózás mellett a mobilfotózás népszerűsítésével is foglalkozik. Workshopjain keresztül megosztja tudását és tapasztalatait az érdeklődőkkel.

Ahhoz, hogy igazán jó mobilfotót készíthessünk, Nánási Pál tanácsai szerint érdemes néhány alapelvet szem előtt tartani:

  • Tisztítsd meg a lencsét: Ez apróságnak tűnhet, de a tiszta lencse jelentősen javítja a kép minőségét.
  • Figyelj a fényre: A jó fény a fotózás alapja. Próbáld meg kihasználni a természetes fényt, kerüld a közvetlen, erős napfényt, ami kemény árnyékokat vethet. Kísérletezz a különböző napszakok fényviszonyaival.
  • Komponálj tudatosan: Ne csak rákattints a témára, hanem gondold át a kép elrendezését. Használd a harmadolás szabályát, keress vezetővonalakat, és figyelj a háttérre is.
  • Kísérletezz a szögekkel: Ne ragadj le a szemmagasságnál. Próbálj meg alulról, felülről vagy éppen szokatlan perspektívából fotózni.
  • Használd a mobilod nyújtotta lehetőségeket: Fedezd fel a telefonod kamera beállításait, próbáld ki a különböző fotómódokat (portré, éjszakai mód stb.).
  • Utómunkálatok: Az egyszerűbb képszerkesztő alkalmazásokkal javíthatsz a fényerőn, kontraszton, színeken, vagy akár vághatsz is a képen. Ne ess túlzásba a szerkesztéssel, a cél a természetes hatás megőrzése.
  • Gyakorolj sokat: Minél többet fotózol, annál jobban megérzed a pillanatot és a beállításokat. Ne félj kísérletezni és hibázni, hiszen a hibákból lehet a legtöbbet tanulni.

Fotó: Cristina Zaragoza on Unsplash