A 13 hektárnyi területen az Incorso Design tervei alapján felépített Dunakeszi Diáknegyed az elmúlt évtizedek legnagyobb fejlesztése volt a Pest vármegyei városban. A 2022 márciusában elrajtolt projektben az alábbi épületek jöttek létre:
- a IV. Béla Gimnázium 20 tanteremmel;
- a VSZC Lányi Ferenc Technikum és Szakképző Iskola 26 tanteremmel és hozzá kapcsolódó tanműhelyekkel;
- a gimnáziumi és technikumi szárnyakhoz kapcsolódó egy-egy tornacsarnok együttesen 2500 négyzetméter alapterülettel, multifunkcionális kialakítással;
- a 450 fő ültetését és kiszolgálását biztosító közös konyha és étkező;
- valamint a közel 5000 négyzetméteres uszodaépület úszóversenyek, illetve vízilabda mérkőzések megrendezésére alkalmas kialakítással.
A két iskolaépület nettó alapterülete 26 569 négyzetméter – írja a magyarepitok.hu.
Mindkét iskolához épült egy-egy 1185 négyzetméteres küzdőterű, három részre osztható tornacsarnok, egy-egy kisebb féltornaterem, illetve gyógytestnevelési terem is. A gimnázium tornaterméhez kapcsolódik egy 265 fős lelátó is.
A két középiskola közötti részben helyezkedik el az 1784 négyzetméteres konyha és étterem, amely 450 főt tud befogadni
Az olimpiai bajnok vízilabdázóról, Dömötör Zoltánról elnevezett sportuszodában a földszinten található az előcsarnokon keresztül megközelíthető uszodatér egy 25×33 méteres úszómedencével.
Mindezek mellett az iskolaudvarokon két gumiburkolatú sportpályát is építettek a két középiskolához. Ezek háromsoros lelátóval 160 méter hosszú futókörrel, 60 méteres síkfutásra alkalmas futópályákkal, valamint hármasugró és távolugró pályákkal jöttek létre.
A projekt részeként egy 15 ezer négyzetméteren elhelyezkedő véderdőt is telepítettek a komplexum mellé, amely elválasztja az intézményt a város kertvárosi lakóövezetétől. Az uszoda előtt nagyobb zöldfelületekkel tagolt közpark létesült, amelyet bárki igénybe vehet.
Megközelítés
A beszámoló szerint az épületegyüttes autóval három irányból is megközelíthető, a bejáratánál pedig új körforgalom épült – erről a Hello Gödön már beszámoltunk. Ide kapcsolódva a legfontosabb fejlesztés az északi irányban megépített bekötőút: ez a komplexumtól közvetlenül elvezeti a forgalmat a 2019-ben átadott 2113-as bekötő útra, amely Göd déli határából indulva köti össze a 2-es főutat az M2-es gyorsforgalmi úttal.
A komplexum ugyanakkor tömegközlekedéssel is elérhető: ehhez kapcsolódva buszmegálló és várakozóhelyek létesültek.
A projektben létrehoztak egy 300 férőhelyes parkolót és kerékpártárolókat is.