Ahogy arról a Hello Gödön már beszámoltunk, megújítják az Inkey-villát amely Alapszolgáltatási Központ Idősek Napközi Klubjának ad helyet. A Gödi Körképben elmésélték a villa történetét. Ebből idézünk.
Inkey Tibor (1908–1998) fotóművészt a műtermi fotózás mellett a filmgyári munkái tették ismertté. Ennek kapcsán számos közismert művész, színész, rendező fordult meg a csendes kis nyaralóhelyen hosszabb-rövidebb ideig. Köztük volt egy darabig Szőts István (az Emberek a havason c. film rendezője) és felesége, az utóbbi volt Inkey Tibor rokona.
Érdekesség, hogy évekig csak Inkey Tibornak volt autója a környéken, ha valamelyik édesanyánál megindult a szülés, hozzá rohantak a családtagok segítségért, és ő vitte el őket kórházba Vácra.
Szintén fotóművész lett lánya, Inkey Alice is, aki édesapja nyomdokain lépdelve hosszú pályája során – máig népszerű színészportréi mellett – több mint 50 nagyjátékfilm és mintegy 60 tévéfilm standfotóit készítette el. A mozik kirakatai és az újságok számára készített fotókat egy-egy film forgatása közben.
A legnagyobb rendezőkkel, operatőrökkel dolgozott együtt, mint például Fábri Zoltán, Bacsó Péter, Sára
Sándor, Kovács András.
Alice az alsógödi általános iskolába járt. Kellemes emlékeket őriz ezekről az évekről, sok mulatságos történetet tud felidézni. Például, amikor a szoknyájáról leesett egy kapocs, és a „Vizes”, azaz
Vízváry tanár úr egy tűzőgéppel segített a bajon – a fiúosztály nagy derültségére.
Vagy amikor az egyik osztálytársuk alatt egyik télen beszakadt a jég. Nem történt baj, de nem rajtuk múlott, hiszen ők csak kacagtak és nem segítettek. Utána meg közösen törték a fejüket, hogy milyen mesével álljanak elő otthon, hiszen a Duna jegére tilos volt menni, nem mondhatták el az igazat…
Alice visszaemlékezésében egész részletes képet kapunk az akkori általános iskoláról, a remek tanítókról
– akiket részint a Trianon elszakította országrészekből fogadott magába Alsógöd –, a kötelező politikai ünnepekről, a vasárnapi moziról, egyfajta korrajzot kerekítve a negyvenes-ötvenes
évekről.
A család 1960-ban – miután mindkét szülő Budapesten dolgozott, és a gyerekek is ott folytatták tanulmányaikat – eladta a házat, a vevő a gödi tanács volt, mely egy időszakban például óvodát üzemeltetett benne.
Januárban Inkey Alice (1940) és öccse, Péter (1945) Gödre látogattak, megnézték régi otthonukat.
Az egykori Inkey-villa falára az Idősek Klubja felújítás utáni átadását követően a város egy táblát tervez elhelyezni, hogy így állítson emléket egykori híres lakóinak.
A Fortepanon egyébként kimondottan sok, ezernél is több Inkey Tibor által adományozott kép látható.