Vízkorlátozásról ír a vízművek és takarékoskodást kér

A Duna Menti Regionális Vízmű (DMRV) Zrt. a hőségriasztásra és a várhatóan ugrásszerűen megnövekedő vízfogyasztásra tekintettel felelős ivóvízhasználatot kér az önkormányzatoktól és a gödiektől.

Ahogy arról a Hello Gödön már beszámoltunk az Országos Tisztifőorvos június 26-án éjfélig meghosszabbította a II. fokú hőségriasztást, június 27-én 00:00 órától június 30-án 24:00 óráig pedig elrendelte a legmagasabb, III. fokú hőségriasztást.

A DMRV mostani tájékoztatása szerint bár a vízellátó rendszer üzemszerűen működik, a megnövekedett vízigény kiszolgálására minden technikai feltétel adott, a rendkívüli hőségben a fogyasztás ugrásszerű emelkedése helyi jelleggel víznyomáscsökkenést vagy átmeneti szolgáltatási zavarokat okozhat.

A DMRV közleményében hangsúlyozta, hogy felelős ivóvízhasználattal

megelőzhető a vízkorlátozás elrendelése,

illetve a kiterjedt vízhiány kialakulása.

Ennek érdekében kérik a gödieket az alábbiakra:

  • Törekedjenek az ivóvíz tudatos felhasználására, korlátozzák a nem létfontosságú vízhasználatot, például a medencetöltést és az autómosást.
  • Csökkentsék a növények locsolására használt ivóvíz mennyiségét és az öntözés gyakoriságát.
  • Kerüljék az öntözést a reggeli és esti csúcsfogyasztási időszakban.
  • Mellőzzék az ivóvízzel történő pormentesítést, valamint az utak és járdák locsolását.