Ahogy arról a Hello Gödön már beszámoltunk az Országos Tisztifőorvos június 26-án éjfélig meghosszabbította a II. fokú hőségriasztást, június 27-én 00:00 órától június 30-án 24:00 óráig pedig elrendelte a legmagasabb, III. fokú hőségriasztást.
A DMRV mostani tájékoztatása szerint bár a vízellátó rendszer üzemszerűen működik, a megnövekedett vízigény kiszolgálására minden technikai feltétel adott, a rendkívüli hőségben a fogyasztás ugrásszerű emelkedése helyi jelleggel víznyomáscsökkenést vagy átmeneti szolgáltatási zavarokat okozhat.
A DMRV közleményében hangsúlyozta, hogy felelős ivóvízhasználattal
megelőzhető a vízkorlátozás elrendelése,
illetve a kiterjedt vízhiány kialakulása.
Ennek érdekében kérik a gödieket az alábbiakra:
- Törekedjenek az ivóvíz tudatos felhasználására, korlátozzák a nem létfontosságú vízhasználatot, például a medencetöltést és az autómosást.
- Csökkentsék a növények locsolására használt ivóvíz mennyiségét és az öntözés gyakoriságát.
- Kerüljék az öntözést a reggeli és esti csúcsfogyasztási időszakban.
- Mellőzzék az ivóvízzel történő pormentesítést, valamint az utak és járdák locsolását.
