A gödi táncosok is remekül szerepeltek, irány az Európa-bajnokság

Az MLTSZ Országos Bajnokságán, a többi között, két aranyérmet nyertek a TAZE TSE táncosai.

Erről a bajnokságról azt érdemes tudni, hogy bárki nevezhet, ha klubban táncol, több kategória van, és szigorú kritériumok alapján pontoznak. A tét az is volt, hogy megfelelő pontszám esetén indulási jogot lehetett nyerni a balatonfüredi Európa-bajnokságra.

• Nagy Kitti és Szabó Bianka – We Found Love – Junior – Duó/Trió

A gödi táncosok névsora: Bernáth Violett, Császár Léna, Dankovics Jázmin, Helfrich Kinga, Helfrich Márton, Sívó Dorka, Nagy Kitti, Szabó Bianka.

Az elért helyezéseikkel és pontjaikkal mindenki kvalifikálta magát a balatonfüredi Európa-bajnokságra amelyet A kategóriában június 29-én, B kategóriában július 3-án rendeznek.

Ezzel kapcsolatban érdeklődtünk a Hello Gödöt tájékoztató egyik felnőttől. A lényeg, hogy az Eb-indulást a versenyen elért pontszámok határozták meg. Aki 60 pont felett teljesített, annak elfogadják a nevezését, függetlenül attól, hogy milyen kategóriában indult.

Egy példát is mondott az egyik versenyző eredményét bemutatva. Az egyik kislány “most kezdte B kategóriában a szóló versenyét. A kvalifikáción első lett és magas pontot kapott. Így átkerült az A kategóriába, ahol a haladók vannak már. Az országos bajnokságon pedig harmadik lett 77 ponttal.”