Nagyon komoly elismerést kapott a Búzaszem Iskola

Rangos szakmai elismerésben részesült a település egyik meghatározó oktatási intézménye: a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmével tüntették ki a gödi Búzaszem Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolát.

A díjat a Pesti Vigadóban megtartott ünnepségen adták át, ahol az MMA elnöke, Turi Attila hangsúlyozta, hogy az elismerések a tehetséggel és kitartó munkával elért eredmények mellett a közösség iránti szolgálatot is kifejezik.

Az intézmény a méltatás szerint a kereszténységre, a hagyományos műveltségre, a közösség erejére és a természet tiszteletére épülő egyedi oktatási modellje miatt érdemelte ki a kitüntetést.

A Búzaszem Iskola családias légkörével és kis létszámú osztályaival

a magas szintű tudás átadása mellett a közösségmegtartó szokások elmélyítését és a nemzeti identitás erősítését tekinti legfőbb céljának.