A polgármester tájékoztatása alapján, és ahogy az a Hello Gödön már megírtuk, kidolgozhatnak egy életjáradéki rendszert. Ennek lényeg, hogy az önkormányzat és a saját tulajdonú ingatlannal rendelkező 65 évnél idősebb gödiek szerződést köthetnek egymással. A szerződés értelmében a 65 feletti gödi lakos 1/1 tulajdoni hányadban ingatlant ruház át Gödre, cserébe az önkormányzat az ingatlan forgalmi értéke, valamint a szerződő életkora alapján számított egyszeri juttatást biztosít, és havi rendszereséggel életjáradékot fizet.
Megszavazták új SZMSZ-t. Ennek értelmében
Gödön lesz mezőőr,
akinek a termőföldek őrzésén kívül feladatai közé tartozik majd az illegális szemétlerakás felszámolása.
Átalakul a József Attila Művelődési Ház, létrehozzuk a Gödi Kulturális és Médiaműhely Nonprofit Kft.-t, amelynek a fő feladatai: a gödi kulturális élet szervezése; a város online felületeinek kezelése; városi kiadványok gondozása. Az átalakítás célja, hogy városunk kulturális élete színes programokkal bővüljön, és a költségek racionalizálása mellett emelkedjen a helyi közművelődés szakmai színvonala is.
Itt az ellenzékinek számító képviselők az új FB-tagok személyét firtatták, 30 napon belül ígért írásbeli választ a polgármester ebben az ügyben.
Szintén ellenzéki észrevétel volt, hogy 2025-ben miért december második és miért nem harmadik hetében lesz az utolsó testületi ülés. A többség képviselője szerint azért, mert ha ott olyan határozat születne, amivel “dolog” lenne, akkor legyen idő azt elintézni.
Ami még kérdés volt az ülés elején, hogy 3 javaslatot levegyenek-e a napirendről. Mindegyik a Samsunghoz kapcsolódott. Kettőben a jegyzőnek adtak munkát, míg a harmadikat, a véderdő ügyét, a szakbizottság tárgyalásra alkalmatlannak találta, de, ha jól értelmeztük, akkor erre is visszatérhetnek majd.