Meghökkentő helyzet a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója” címnél

Június 10-én tették közzé a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2025” és a „Magyarország tehetsége – 2025” pályázatok díjazottjainak listáját. Az elismerésben részesülő 1081 tanuló közül 19 gödi fiatal vehetett át díszes oklevelet kiemelkedő tanulmányi és sportteljesítményéért.

A pályázat célja az utánpótláskorú sportolók ösztönzése az eredményes tanulásra, valamint azoknak a fiataloknak az elismerése, akik egyszerre nyújtanak magas szintű teljesítményt az iskolapadban és a sportpályán. Az általános iskolás tanulók esetében a 4,80-as, a középiskolásoknál a 4,70-es tanulmányi átlag elérése volt a feltétel, emellett a sportolók számára előírás volt az országos bajnokságokon vagy nemzetközi versenyeken szerzett 1–6. helyezés.

A gödi díjazottak közül tizenhárman kajakozók, de a kosárlabda, a szinkronkorcsolya, a tollaslabda, a kardvívás és a fitness sportágakban is születtek sikerek.

A Huzella Tivadar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és a Németh László Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola egyaránt 7-7 díjazottat adott a városnak. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Szabolcs Balázs, aki sorozatban negyedszer, valamint Kovács Bozsidár, aki sorozatban harmadszor nyerte el a címet.

A gödi díjazottak:

„Magyarország tehetsége” díjazott:

  • Erdős István (Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium, kajak)

„Magyarország jó tanulója, jó sportolója” díjazottak:

  • Angyal Viktória (Huzella iskola, kosárlabda)
  • Benk Lóránd (Németh László iskola, kajak)
  • Bohus-Magyar Zselyke (Németh László iskola, kajak)
  • Elekes Georgina (Dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, szinkronkorcsolya)
  • Erdei Olivér (Németh László iskola, kajak)
  • Erdős Nóra (ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, kajak)
  • Fehérvári Kitti (Huzella iskola, kosárlabda)
  • Ilyés Vilmos (Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium, kajak)
  • Imrik Boglárka (Németh László iskola, kajak)
  • Imrik Maja (Németh László iskola, kajak)
  • Kovács Bozsidár (Huzella iskola, kajak)
  • Mészáros-Komáromy Csanád (Huzella iskola, kajak)
  • Mészáros-Komáromy Örs (Huzella iskola, kajak)
  • Pók Anna (Berzsenyi Dániel Gimnázium, kajak)
  • Recska Fédra (Huzella iskola, fitness)
  • Szabolcs Balázs (Németh László iskola, tollaslabda)
  • Szakács-Kovács Bercel (Németh László iskola, kardvívás)
  • Varga Szonja (Huzella iskola, kajak)

Bár a listát június 10-én közzétették, a korábbi években megszokott díjátadó ünnepségről a mai napig nem találni információt a nyilvánosság előtt, vélhetően a kormányváltás körüli időszak hatásai miatt. A sport ügye ugyanis a HM-től átkerül a Belügyminisztériumhoz. Megkeresésünkre egyik tárcánál sem reagáltak érdemben.

A helyzetet tovább árnyalja, hogy a díjazott fiatalok még a díszes okleveleket sem kapták meg postai úton, ami a korábbi évek gyakorlatához képest feltűnően szokatlan késedelemnek számít.

Itt a minisztérium válasza

A díjazottak listája ugyan már elérhető a kormany.hu oldalon, amely hivatalos értesítésnek tekintendő, a jelenleg zajló szervezeti átalakulások miatt az oklevelek elkészítése és postázása a vártnál lassabban halad. Mivel az oklevelek várhatóan az iskolaév lezárása előtt már nem érkeznek meg, a Bíráló Bizottság tájékoztatása szerint azokat a pályázati adatlapon megjelölt lakcímre postázzák, amint erre lehetőség nyílik. A bizottság javasolja, hogy az iskolák az oklevelek megérkezésétől függetlenül is emlékezzenek meg a cím elnyeréséről az évzáró ünnepségeken, akár szóban, akár egy saját készítésű emléklap átadásával.

Ha esetleg tud még Gödön élő diákról, aki megkapta idén ezt a címet, akkor írjon emailt: szerkesztoseg@hellogod.hu.

Fotónk a tavalyi átadón készült.