Gyermekkoruk meghatározó időszakát töltötték együtt

Decemberben egy élményekkel teli találkozót szerveztek a gödi kajakedző, Németh István egykori tanítványai, ami megható és örömteli is volt egyben.

A Hello Göd a klubtól kapott egy beszélgetést, amelyben Putyu beszél érzéseiről azután, hogy találkozót szerveztek számára volt tanítványai.

Ennyire szoros kapcsolat alakult ki a tanítványaid és közted?

Elképesztően megható volt látni, hogy ennek a közösségnek a tagjai mennyire ragaszkodnak egymáshoz, és őszintén szólva, mindez nekem is nagyon jólesett, mert azt mutatja, valamit jól csináltam, hiszen a csoportomban dolgozni nemcsak azt jelentette, hogy edzeni és versenyezni kell, hanem sikerült egy olyan hangulatot, összetartozás érzést kialakítani, amely mindezeken túlmutatott.

Miként alakult ki ez a csoport?

2014-ben a KajakStart programban kezdtem az edzősködést. A KajakStart is akkor indult, egy új kezdeményezés volt Gödön, ezért különösen fontos kiemelni, hogy ha visszatekintünk most a 10 évvel ezelőtti indulásra, láthatjuk, az ott megjelent 6-10 éves gyerekek az azóta eltel időszakban milyen eredményességi szintre jutottak el a kajak-kenu sportágban. Mivel a Gödi SE Kajak-Kenu Szakosztály alapvető feladata az utánpótlás nevelés, így szinte törvényszerű az, hogy 17-18 éves korukra az itt nevelkedő versenyzők egy része abbahagyja a versenyszerű kajakozást (rengeteg oka van, amik közül a tanulmányi és motivációs oldal a leggyakoribb), a legjobbak pedig általában a budapesti nagyobb egyesületekbe igazolnak serdülő vagy ifjúsági korukban.

Ezalatt a több, mint 8 év alatt, mindent beleszámolva, milyen eredményeket sikerült felmutatni?

A KajakStart programban eltöltött éveket is ide számítva, sokaknak 10 évig voltam az edzője. Olyan nemzetközi siker, ami közvetlenül a kezem alatt született gödi színekben, Varga Zalánhoz köthető, aki 2024-ben Szegeden ORV győztes lett. Nevelőedzőjükként nagyon büszke vagyok Debreczeni Lora és Varró Csenge eredményire is, akik más egyesületben már, de szintén nyertek ORV-t, sőt, Lora tavaly és idén is világbajnok lett, emellett Eb ezüstje is van. Ezzel pedig felkerült a Sportház falán arra a márványtáblára is, amely Göd nemzetközi bajnokainak állít emléket. Sokan szereztek magyar bajnoki aranyérmet a csoportom tagjai közül, és a korosztályos válogatottakba is rendszeresen adtunk versenyzőt.

Magyar bajnokok lettek a fenti versenyzőkön kívül gödi színekben: Csáti Zsombor, Galba Zsombor, Káplár Zille, Keszthelyi Péter, Kiss-Kovács Tamara, Kramer-Boga Ábel, Rózsa Julianna, Vizsy Botond.

Van pár tanítványom, akik még nem hagyták abba a kajakozást ebből a csoportból, ők beolvadtak Simi U13-U15-ös csapatába, most közösen tartjuk nekik az edzéseket. 2026-tól kezdődően pedig új csoport kialakításán fogok dolgozni, mivel a 2016-2018-as születésű gyerekeket én veszem át a KajakStart programból, és integrálom majd őket a szövetség versenyrendszerébe.”

A találkozón mennyien voltak, mit adott neked ez az összejövetel?

Összesen 26 tanítványom tudott eljönni a Sportházba. Felemelő érzés volt azt látni, hogy az élet kihívásai ugyan máshová sodorták őket akár a tanulmányi, akár a sport tekintetében, mégis, az első szóra igent mondtak és örömmel találkoztak egymással, eljöttek a többiekkel közös időt tölteni, örülni egymásnak. Szívesen jönnek a Göd Kupára, mint ahogy erre az összejövetelre is, a lényeg az, hogy ennek a közösségnek az erejét mutatja, mennyire szoros szálak fűzik össze őket. Készítettek egy rajzot is “Putyu csoport” címmel, amit mindannyian aláírtak, ezt kaptam ajándékba. Gyermekkoruk meghatározó időszakát töltötték együtt, szinte minden nap találkoztak és együtt dolgoztak a fejlődésért, az egyéni és csapat sikerekért, egy olyan utat bejárva, amit ők maguk választottak és a céljaik elérése érdekében áldozatokat hoztak érte.