Gödi kajakosok remeklése a Lupa Kupán

Április 20-án hivatalosan is elindult a versenyszezon a gödi kajakosok részére a Lupa Kupával, amit a BKV Előre SC rendezett. A Gödi SE 50 versenyzővel képviseltette magát (23 egyesület 308 versenyzőjét nevezték).

A Gödi SE kajakozói az éremtáblázat 2. helyén zártak 16 éremmel (6-7-3), ami azért is remek teljesítmény, mert a kajak mellett kenu- és SUP-futamokat is rendeztek, azonban ezeken gödi versenyző nem indult. Az időjárás változatos volt, a hűvös, felhős idő mellett néha szemerkélő eső is nehezítette a résztvevők és a nézők életét.

Az U12 és ennél idősebb kajakosok a versenyt megelőző napon leeveztek a Szentendrei-sziget déli csúcsához (11 km), majd szombaton a futamok befejezése után visszaeveztek még Gödre.

Németh István (Putyu), Sinkó László (Simi), Árkosi Gábor és Pélyi Dávid edzők segítettek a helyszínen a tanítványaiknak. U14-ig bezárólag 5 km-en, a serdülők és ifik 10 km-es távon versenyeztek.

Ez a verseny egyrészt szolgálta a jövő heti A-Híd Kupára, másrészt a május közepén rendezendő maratoni országos bajnokságra való felkészülést.

Pélyi Dávid 6 olyan ifjú kajakozót hozott el a Lupa Kupára, akiknek ez volt élete első versenye, hiszen most tavasszal csatlakoztak hozzánk a legifjabbak a Kajak Start programból (2014-es születésűek), közülük Benk Emília győzött, Szilágyi Leona 2. helyen végzett, és a dobogó 3. fokára állhatott még fel Mészáros-Komáromy Örs is.

Pélyi Dávid értékelése a verseny után:

“16 nevezést adtunk le, az U11-esek között 10, az U10-esek között 6 fővel álltunk rajthoz. Maga a verseny technikás pályán zajlott, hiszen 3 forduló is volt benne, mindkét irányba, ugyanakkor jó volt látni, hogy szépen megoldották a kihívást a gyerekek. Tetszett, hogy az edzéseken és a felmérőkön mutatott formát visszaadták a versenyen is, jól használták a bolyozást és segítettek egymásnak, ahol erre lehetőségük volt. Jövő héten tovább lépünk, az egyéni számok mellett páros hajókat is indítunk az A-Híd Kupán.”

Sinkó László (Simi) összefoglalója:

„Edzés-versenynek tekintettem erre a megmérettetésre, hiszen a verseny után még fel is eveztünk Gödre. Nagyon várták már a gyerekek a versenyt, hiszen felmérhették, hogy a felkészültségük mit ér az ellenfelekkel szemben. A megelőző hétvégén közös edzésen vettünk részt a BKV Előre vízitelepén 7 másik szakosztállyal a régióból, ami kifejezetten hasznos volt, hiszen a verseny helyszínét is feltérképezhették a kajakosok. Sok apró hibát láttam, amin dolgozni kell, azonban a küzdeni akarással maradéktalanul elégedett voltam. A rajtnál is sokkal koncentráltabbnak és határozottabbnak kell lennie néhány gyereknek, mert a megfelelő pozíció megszerzése a rajt után elengedhetetlen része a versenyzésnek.”

Németh István (Putyu) véleménye:

„Volt néhány hiányzó a csapatomból, így 5 fővel vettünk részt a versenyen. A rajtban és a rajt utáni helyezkedésben láttam néhány hibát, ez pedig sok energiát elvesz a felzárkózás során, hiszen “dobott vízen” kell addig haladnia a versenyzőknek, amíg az élmezőnyhöz fel tudnak zárkózni. Ez és a jövő heti A-Híd Kupa közvetlen felkészülés egyben a május eleji szolnoki ifi válogatóra és a május közepi maratoni OB-ra.”