A megemlékezésen Kammerer Zoltán polgármester kiemelte: a villa az 1950-es években a művészvilág fontos találkozási pontja volt, ahol a korszak számos alkotója talált menedékre és inspirációra.
A városvezető hangsúlyozta, hogy az emléktábla nemcsak a kiváló standfotós és fényképész, Inkey Tibor előtt tiszteleg, hanem az egész család előtt, akik tevékenységükkel jelentős kulturális örökséget hagytak maguk után.

A tábla állítását Kovacsik Tamás zenész, Göd Város Művésze kitüntetettje és Vízváry Vilmos kezdeményezte, a város támogatásával.
Az ünnepségen részt vett az alkotó családja is, köztük Inkey Alice fotóművész és Inkey Péter kulturális szakértő.
A Vasvári Pál utcai épület, amely egykor családi villa volt, mára a város közösségi szolgálatának színterévé vált, így a múlt és a jelen között szép folytonosság jött létre – hangzott el az avatóünnepségen.
