Csodás szereplés a szolnoki Magyar Kupa Döntőn

A Gödi Sportegyesület fiatal kajakozói kimagasló eredményeket értek el a közelmúltban megrendezett győri Magyar Kupán.

A gödi klub egyértelműen bizonyította, hogy a kisebb egyesületek közül is képes felvenni a versenyt az ország legnagyobb műhelyeivel: az összesített éremtáblázaton a negyedik helyen végeztek.

A gödieket csupán három sportág meghatározó, nagy hátterű egyesület előzte meg: a Szegedi Vízisport Egyesület, a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia Alapítvány, valamint a KSI.

Érmes eredmények

A gödi fiatalok összesen 14 érmet szereztek.

  • Aranyérmek (6):
    • Kramer-Boga Emma (K1 Női Serdülő U16, 500m)
    • Erdős Nóra Olimpia és Varga Szonja (K2 Női Kölyök U13-U14, 500m)
    • Kovács Merse (K4 Férfi Kölyök U13-U14, 500m)
    • Kárász-Gyenge Veronika, Erdős Nóra Olimpia, Bor Lilien és Varga Szonja (K4 Női Kölyök U13-U14, 500m)
    • Bartos Péter és Benk Huba Boldizsár (MK2 Férfi Gyermek U10-U11, 2000m)
    • Imrik Maja (MK4 Női Kölyök U13, 2000m)
  • Ezüstérmek (4):
    • Varga Szonja (K1 Női Kölyök U13, 2000m)
    • Kramer-Boga Emma (K2 Női Serdülő U15-U16, 500m)
    • Stampf Bence (K4 Férfi Serdülő U15-U16, 500m)
    • Bartos Péter és Benk Huba Boldizsár (MK4 Férfi Gyermek U11, 2000m)
  • Bronzérmek (4):
    • Kovács Merse (K2 Férfi Kölyök U13-U14, 500m)
    • Kramer-Boga Emma (K4 Női Serdülő U15-U16, 500m)
    • Slezsák Dorka Zea (MK4 Női Gyermek U10, 2000m)
    • Benk Emília Teréz és Szilágyi Leona (MK4 Női Gyermek U12, 2000m)

A Gödi SE versenyzői jellemzően a Dunán végzik a felkészülést, ami jelentősen eltér az állóvízi edzéskörülményektől. A gödi klub klasszikus utánpótlás-nevelő egyesületként működik, ahol a legfontosabb cél a kajakozás megszerettetése, miközben folyamatosan keresik a kimagasló tehetségeket.

A legjobbak 17–18 éves korukban gyakran nagyobb klubokhoz igazolnak, mivel a fejlődésük érdekében egy bizonyos szint felett szükségessé válik az állóvízi felkészülés és a rendszeres külföldi edzőtáborozás.