Bajnoki címet erő győzelem

Két góllal nyertek a gödi kézilabdázók a Borsod ellen, így megszerezték a bajnoki címet.

28:26-ra nyertek a gödi női kézilabdázók a mindent eldöntő mérkőzésen az NB II rájátszásában. Ezzel megismételték tavalyi teljesítményüket.

Az ellenfél a Borsod Sport Klub-Miskolc volt.

Jól kezdődött a mérkőzés, az első félidő közepén 12-6 is volt már ide, hogy a szünetig egyenlítsenek a vendégek. 14-14 volt az állás.

A második játékrész öldöklő küzdelmet hozott. Nyolc perccel a vége előtt a miskolciak vezettek egy góllal. Az utolsó perc is körömrágó izgalmakat hozott, 40 másodperccel a vége előtt csak egy volt ide, hogy 14 másodperccel a vége előtt Petrovics Fruzsina mindent eldöntsön.

Tősér Tibor edző ehhez annyit tett hozzá: “a végjátékban koncentráltabbak és szerencsésebbek voltunk és a lefújás pillanatában az újabb bajnoki címünknek örülhettünk”.

A győzelem azt jelenti, hogy Göd, ha akarna és tudna, akkor feljuthat az NB I/B-be. A meccsen egyébkont ott volt a polgármester is.