A legkisebbek, a U10-U11-esek értékeléséről már beszámoltunk a Hello Gödön, most a nagyobbak következnek. Edzőik Sinkó László és Árkosi Gábor beszélt az U12-U14-es korosztály évéről.
Sinkó László: „25 versenyzővel dolgoztam az idei évben, az U14-es korosztályban az volt a realitás, hogy a lányoknál Kramer-Boga Emma bekerülhet a nagyválogatottba (országos bajnokságon 1-3. hely – a szerk.), ami teljesült is, a fiúknál ez sokkal nehezebb feladatnak látszott.
Az U13-as korosztályban szenzációsan versenyeztek a tanítványaim, és ezt annak ellenére is tartom, hogy betegségek miatt pont az országos bajnokságon elhullajtottunk pár pontot, helyezést.
A szűkebb z U12-es csoport is sikerült felmutatnunk kiemelkedő eredményeket az év során.
Összességében olyan évet tudunk magunk mögött csapat szinten, amely versenyző, edző, szakosztály életében is ritka.
A szövetség kezdeményezésére az U12-es korosztály részére kiírt betétfutamokat tartottak a júniusban Szegeden megrendezett síkvízi EB programjában, ahol telitalálatunk volt, mind a lányoknál (Erdős Nóra), mind a fiúknál (Kovács Merse) a győztes régiós válogatott egység tagja volt egy Gödi SE-s kajakzó.
A Magyar Kupa is kiemelkedően jól sikerült. Zsinórban 3. alkalommal nyert MK4 U13-as csapatunk országos bajnoki címet (Berencsi Boldizsár – Szabó Balázs – Kovács Bozsidár – Slezsák Tamás), Boldizsár pedig a maratoni országos bajnokságon is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Ezen kívül K4 U14-es csapatunk lett még országos bajnok Szegeden (Kecskés Csaba – Garamszegi Ákos – Czirbus Máté – Nagy Nimród). A Magyar Kupán megszerzett 7 gödi aranyérem közül 5 kapcsolódott a csoportomhoz, Erdős Nóri és Kovács Merse is dupláztak.”
Árkosi Gábor: „A koncepció az volt, hogy ahhoz a maghoz, akik Siminél kezdték el a munkát (2010-2012 között született gyerekek), 2022-től folyamatosan raktuk hozzá azokat a 2012-es születésű gyerekeket, akik később kezdték a kajakozást, vagy nem szerettek volna versenyezni, illetve a fiatalabb belépőket is szerettük volna felhozni egy magasabb szintre, hogy akik fogékonyak rá, azokat be lehessen illeszteni a versenyrendszerbe.
A mostani csoportomban Andor Lilla és Gyöngyössy Márk voltak azok, akik a Zebra szerinti rendszerben indultak az év során (ez azokra vonatkozik, akik az adott évben még kezdők a versenyrendszerben, mivel nem a saját korosztályukkal egy időben kezdték a versenyzést, hanem később – a szerk.). Lilla és Márk is bronzérmet szerzett a magyar bajnokságon a K1-es mezőnyben, ebből is látszik, ha beleteszik a munkát a gyerekek, akkor sikerélményt és motivációt lehet elérni a versenyzéssel. És ami még nagyon fontos, hogy Lilla például az eredményeivel és a hozzáállásával jó eséllyel pályázhat arra, hogy jövőre Simi csoportjának U14-es lányaival dolgozhasson együtt.
Rózsa Lizi is újra kezdett kajakozni, ami arra is lehetőséget adhat majd az U14-es korosztályban, hogy Imrik Bogi, Pók Panni és az előbb említett két lány részvételével ütőképes csapathajót lehessen kialakítani belőlük.
Az idén U12-es lányok között azonban már most vannak olyanok, akik kiemelkednek a csoportban, régiós válogatott lett Kárász-Gyenge Veronika, és a válogatott edzőtáborba meghívták Bor Lilient és Pók Pannit is. Nagyszerű négyes sikereink voltak még az országos bajnokságon a lányok és a fiúk U12-es ezüstérmeivel.”
Sinkó László adott még egy átfogó értékelést is. Eszerint “amellett, hogy a Gödi SE kajak szakosztálya a legeredményesebb lett a Dunakanyar régióban, országos összevetésben is kiemelkedő helyen zártunk, pedig U16-nál idősebb pontszerzőnk nem volt. Az, hogy a szakosztályunk az éves, összesített bajnoki pontverseny 10. helyén végzett, és a szakági lebontásban dobogós helyeink is vannak, mindent elmond az idei év sikereiről.